Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Fundamenty czas start

Blog:  aib2016
Data dodania: 2017-07-01
wyślij wiadomość

Dnia 7 czerwca rozpoczęły się prace pod fundamenty. Przyjechała koparka, zerwano humus i wykopano dziurę w ziemi. A 8 czerwca weszła ekipa i rozpoczęła pracę.

Okazało się, że spadek na działce jest tak duży, że spokojnie możemy zrobić piwnicę.
Tak też zrobiliśmy, szybko zlecilismy doaranżowanie piwnicy, z czego jestem zadowolona, bo zawsze chciałam takową mięć na "graty". Nie ulega wątpliwości, że to znaczącoooo podniosło koszty fudamentów. Ale nie będziemy żałować. :)


Wytyczanie budynku:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wykop:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Szalunki pod ławę i wylany chudy beton:


blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ława zazbrojona i wylewamy beton:

blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl




Zaczynamy budowę Z162 gl v2

Blog:  aib2016
Data dodania: 2017-04-25
wyślij wiadomość

blog budowlany - mojabudowa.pl

Witamy,

I my także dołączamy do grona budujących :)

Jak wszyscy wiedzą (z własnego doświadczenia) początkowe wizyty w Urzędach to prawdziwe wyzwanie. Na szczęście trafiali się dość przyjaźnie nastawieni urzędnicy, którzy potrafili wyjaśnić "co dalej". Wszystkie potrzebne dokumenty, mapki, plan zagospodarowania terenu, zaświadczenia dotyczące przyłączy wodnych i kanalizacyjnych itp. udało się ogarnąć w 3 miesiące ! Oczywiście to nie wszystko, ale Pan z biura projektowego zaproponował, że zajmie się dalszymi losami papierologii urzędniczej, od odrolnienia działki po pozwolenie na budowę, co trwało kolejne 3 miesiące UFFF :)

Także obecnie jesteśmy na etapie odebrania pozwolenia na budowę, z robotami ziemnymi i fundamentami ruszamy w czerwcu 2017 r.

Podpisaliśmy także umowę z dostawcą prądu, podpięcie działki do prądu szacowane na październik 2017 r. koszt ok 1.000 zł. A póki co, na czas budowy będziemy pożyczać prąd od uprzejmego sąsiada.

Długo szukany, ten "idealny" projekt został wkońcu odnaleziony, co wbrew pozorom wcale nie było łatwe :) W związku z  czym do projektu nie wnieślismy żadnych istotnych zmian.

Od strony pokoju i dużego okna w salonie to strona wschodnio-południowa, od strony wykuszu z balkonem to strona południowo-zachodnia, a od strony kuchni i wejścia do budynku zachodnio-północna. Także, przez cały dzień będzie mogło ładnie wpadać słoneczko do środka.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Według projektu, koszt budowy domku to 160 tyś zł w stanie surowym zamkniętym bez instalacji.
Zobaczymy jak wyjdzie w rzeczywistości :

A to nasza działka 1000m2 zimową porą, jest w kształacie kwadratu ok. 32x31m, lekko na wzniesieniu:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


Kolejny wpis dodam jak tylko ekipa zawita i rozpocznie prace ziemne i fundamentowe za miesiąc. Z pewnością Wasze blogi, wpisy, komentarze pomogą nam w realizacji naszej budowy.
W zasadzie już są bardzo pomocne, a na pewno będą za kilka miesięcy, kiedy zacznie się budowa :)

Pozdrawiamy.

tagi
Z162
5Komentarze
Data dodania: 2017-04-26 17:39:23
Witamy i powodzenia w budowie :) oby Wam wszystko szło jak z płatka :) Tak patrzę na Wasz projekt, jest bardzo fajny. Dobry układ, wydaje się bardzo funkcjonalny... tylko mega by mi było szkoda tych straconych metrów, na skośny dach :P Ja bym znacznie podniosła ścianki, najlepiej na pełne piętro, albo chociaż o 2-3 warstwy :P
odpowiedz
aib2016  
Data dodania: 2017-04-26 21:02:15
Dziękujemy za komentarz :) Też rozważaliśmy opcję o podwyższeniu poddasza o kilka pustaków, żeby zmniejszyć skos. Ale pokoiki są dość duże więc zostawiliśmy tak jak jest. Ścianka i tak będzie dość wysoka bo ok 1 m także nie jest najgorzej, da się w jakiś sposób wykorzystać :)
odpowiedz
Odpowiedź do naszpoliklet
Data dodania: 2017-04-28 14:43:57
Ale z drugiej strony... te kilka pustaków więcej i macie jeszcze większe pokoje ;) heheheh :)
odpowiedz
mpavlak  
Data dodania: 2018-12-14 23:10:15
z162
Witam serdecznie, Cały wieczór ślęczę przy komputerze i szukam kogoś kto buduje z projektu z162. Trafiłam na Pani wpisy i ciekawi mnie bardzo na jakim jesteście etapie budowy? Ja zaczynam budowę w Kołobrzegu na feralnej działce z licznymi ograniczeniami co sprawia że wybór z162 jest wynikiem wielu kompromisów. Nie mogę nigdzie znaleźć zdjęć lub wizualek dolnej łazienki. A kompletnie nie mogę sobie wyobrazić skosów z tytułu schodów pod którymi się znajduje.Czy pojawią się niebawem jakieś nowe fotki z Waszej realizacji. Pozdrawiam. Małgorzata
odpowiedz
aib2016  
Data dodania: 2018-12-15 19:38:46
witam
Witam, my jesteśmy na etapie stanu surowego otwartego. Miałam dokładnie ten sam problem z wyobrażeniem sobie łazienki na dole. Swego czasu miałam wynalezione parę rozwiązań i zdjęc jak to wygląda. Nie wiem czy bede w stanie to znaleźć ponownie. Druga sprawa jest taka że zupełnie zmieniliśmy układ łazienka-wiatrołap-klatka schodowa ze względu na to że doszły nam dodatkowe schody do piwnicy która została doprojektowana. Łazienka jest w miejscu wiatrołapu. W miejscu przejścia z budynku do garażu jest wiatropłap. A w miejscu łazienki jest dodatkowa klatka schodowa do piwnicy. Więc niestety w tej kwestii nie pomożemy. Mogę wysłać na priv zdjęcia pozostałych pomieszczeń :)
odpowiedz
Odpowiedź do mpavlak
aib2016
ranga - mojabudowa.pl nowicjusz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 5599
Komentarzy: 5
Obserwują: 1
On-line: 9
Wpisów: 2 Galeria zdjęć: 11
Projekt Z162 GLV2
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem z piwnicą
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Łebcz
ETAP BUDOWY - I - Fundamenty
ARCHIWUM WPISÓW
2017 lipiec
2017 kwiecień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik